fbpx

Czyszczenie kostki brukowej w poznaniu
i okolicach

Na przestrzeni ostatnich lat kostka brukowa stała się obowiązkowym elementem zagospodarowania przestrzeni wokół budynków użytkowych i mieszkalnych. Zapewnia otoczeniu estetyczny wygląd, doskonale komponuje się z terenami zielonymi i jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki wybrukowanej powierzchni można wreszcie zapomnieć o pobrudzonym obuwiu!

Kostka brukowa – wymagająca powierzchnia?

Na przestrzeni ostatnich lat kostka brukowa stała się obowiązkowym elementem zagospodarowania przestrzeni wokół budynków użytkowych i mieszkalnych. Zapewnia otoczeniu estetyczny wygląd, doskonale komponuje się z terenami zielonymi i jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki wybrukowanej powierzchni można wreszcie zapomnieć o pobrudzonym obuwiu!

Czyszczenie Kostki Brukowej

Warto wiedzieć, że kostka brukowa jest wymagającą w utrzymaniu czystości powierzchnią. Wynika to przede wszystkim z jej podatności na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Estetyczny wygląd odbierają jej:

 • czynniki atmosferyczne – mimo swej dużej trwałości, kostka brukowa jest materiałem podanym na kwaśne deszcze, silne promieniowanie słoneczne czy wahania temperatur. Negatywnie na jej kondycję wpływa także obfite posypywanie oblodzenia solą. Powoduje to nie tylko przebarwienia, ale też kruszenie bruku;
 • mikroorganizmy – szczeliny w kostce brukowej są miejscem, w którym chętnie rozwija się niepożądana roślinność: mchy i chwasty. Występuje ona najczęściej od strony północnej, co ma związek z większym zaciemnieniem;
 • użytkowanie przez człowieka – powszechnym problemem, z jakim zmagają się właściciele wybrukowanych posesji, są plamy wynikające z eksploatacji pojazdów (pozostałości po wycieku oleju silnikowego czy płynu hamulcowego). Równie kłopotliwe są tłuste plamy z grilla czy ślady remontowo-budowlane. Pozostałości po zaprawie czy cemencie mogą okazać się sporym wyzwaniem w procesie czyszczenia.
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ:

EKO–BŁYSK – Mechaniczne mycie kostki brukowej

Najczęstsze błędy w czyszczeniu kostki brukowej

Stosunkowo często samodzielne próby czyszczenia zabrudzonej lub porośniętej mchem kostki brukowej mogą przynieść nam więcej strat aniżeli korzyści.
Jakie są najczęściej spotykane błędy w czyszczeniu kostki brukowej?

 • mechaniczne odchwaszczanie – usuwanie wypełniających szczeliny porostów przy pomocy ostrych narzędzi może spowodować trwałe uszkodzenia kostki: zarysowanie, wyszczerbienie;
 • stosowanie silnych środków chemicznych – niwelowanie szpecących plam czy nalotów przy wykorzystaniu zbyt mocnych detergentów przyczynia się ostatecznie do niszczenia bruku;
 • nieumiejętne czyszczenie – wyobraźnia właścicieli kostki brukowej w metodyce jej oczyszczania jest wręcz nieograniczona!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług w czyszczeniu kostki brukowej?

Samodzielne próby przywracania kostce brukowej jej fabrycznego wyglądu bywają żmudnym i często wręcz karkołomnym zadaniem. Jeśli zależy Ci na zadowalającym efekcie, zgłoś się po pomoc do naszej firmy!

Działamy skutecznie

Czyszczenie wybrukowanej powierzchni odbywa się przy pomocy profesjonalnego automatu czyszczącego, którym w sposób manualny steruje pracownik. Odpowiednie dociśnięcie do podłoża głowicy ze szczotkami obrotowymi pozwala na efektywne usuwanie najcięższych zabrudzeń i osadów pochodzących z różnych źródeł. Podczas czyszczenia powierzchnia jest zwilżana wodą z dodatkiem preparatu myjącego.

Bezpieczeństwo nasz priorytet

Nasza skuteczność idzie w parze z gwarancją bezpieczeństwa! Unikamy środków chemicznych, które mogłyby przyczynić się do uszkodzenia bruku. Zaletą stosowanego przez nas automatu szorującego jest brak efektu rozprysku nieczystości na otoczenie. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo elewacji Twojego budynku!

Efekty naszej pracy widać gołym okiem!

Chcesz sprawdzić efekty naszej pracy? Zachęcamy Cię do przejrzenia galerii. Zamieściliśmy w niej fotograficzne relacje „przed/po”, które obrazują skuteczność czyszczenia kostki brukowej w naszym wykonaniu! Z nami Twoja kostka będzie wyczyszczona… na BŁYSK!

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ:

DZIAŁAMY W POZNANIU I OKOLICACH

NAPISZ DO NAS:

  Cennik czyszczenia kostki

  RodzajCena za m2
  Czyszczenie bruku10-16 zł/m2

  *Minimalna kwota usługi od 200zł
  *Wystawiamy faktury VAT
  *Podane ceny są cenami orientacyjnymi, które mogą ulec niewielkim zmianom +/-, w celu ustalenia ceny końcowej proponujemy kontakt telefoniczny bądź spotkanie w miejscu wykonywania danej usługi.
  *Wyżej wymienione ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  Prace wykonujemy na terenie całego miasta Poznań (Stare Miasto, Nowe Miasto, Wilda, Łazarz, Grunwald, Jeżyce, Naramowice, Podolany, Szczepankowo) oraz jego okolic w obrębie do 50 km.

  Skórzewo | Baranowo | Przeźmierowo | Swadzim | Tarnowo Podgórne | Swarzędz | Koziegłowy | Suchy Las | Złotniki | Komorniki | Kobylniki | Batorowo | Dąbrówka | Dąbrowa

  Zadzwoń
  +48 667 857 731
  Zadzwoń
  Scroll to Top