fbpx

Alergik w biurze – jak dbać o czystość?

2 grudnia 2021

Alergik w biurze - jak dbać o czystość?

Alergik w biurze – jak dbać o czystość?

Alergie bardzo często występują u osób, które pracują w biurach. Reakcje alergiczne mogą pojawiać się na przykład przy kontakcie z kurzem lub roztoczami. Nierzadko problemem są również pyłki drzew oraz kwiaty. Jeżeli w twoim biurze pracują alergicy, warto zadbać o czystość w tym miejscu.

Problemy pojedynczych pracowników nie powinny być pomijane przy sprzątaniu, a także urządzaniu biura. Istnieją przecież sprawdzone metody, aby dbać o czystość tak, by alergicy w biurze czuli się komfortowo I nie pogarszał się ich stan zdrowia.

Czym jest sprzątanie antyalergiczne?

Sprzątanie antyalergiczne to proces, przy którym wykorzystuje się przyjazny alergikom sprzęt oraz preparaty. Nie można bowiem przy sprzątaniu dla alergików używać pierwszych z brzegu środków czyszczących. Ważne jest bowiem, aby stosowane środki nie zawierały substancji mogących nasilić ich dolegliwości.

Wykorzystywane odkurzacze powinny być wyposażone w filtry antyalergiczne – w tej sytuacji najlepiej sprawdzają się filtry wodne. Warto także korzystać z odświeżaczy powietrza.

Jak sprzątać, aby nie zaszkodzić alergikom w biurze?

Utrzymanie czystości w biurach jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. W odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie firmy sprzątające oferują usługę antyalergicznego sprzątania biura. Zakłada ono skupienie się na miejscach, które gromadzą kurz oraz roztocze. Wykorzystując odpowiednie techniki, a także środki czystości możliwe staje się zastąpienie tradycyjnych detergentów ich antyalergicznymi odpowiednikami.

Warto pamiętać również o porach, w których odbywa się sprzątanie. Optymalną sytuacją jest, gdy w trakcie sprzątania nie ma alergików w biurze.

Jest tak z tego dlatego, że unoszenie się kurzu negatywnie wpływa na stan zdrowia. Z tego też powodu sprzątanie biura warto wcześniej zaplanować.

Biuro przyjazne alergikom

Sprzątanie antyalergiczne to nie wszystko. Bardzo ważne jest również wyposażenie biura. Rezygnacja z firanek i zasłon na rzecz rolet jest dobrym rozwiązaniem.

Warto także wykorzystywać wentylatory. Przyjazny mikroklimat jest bowiem ważny dla tych osób. Dobrze zapoznać się także z tym, jakie kwiaty do biura są najlepsze dla osób z alergią. Niektóre z nich mogą bowiem silnie uczulać. Antyalergiczne mydła w toaletach, a także preparaty do dezynfekcji to absolutna podstawa.

Podsumowanie na temat dostosowania biura do alergików

Antyalergiczne sprzątanie, a także dostosowanie ich wnętrza do osób z alergią jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Coraz więcej ludzi cierpi bowiem na alergię. Nieprzypadkowo tak często firmy sprzątające decydują się na zamieszczenie w ofercie usługi w postaci sprzątania antyalergicznego. Dobry stan zdrowia i dobre samopoczucie w pracy są bardzo ważne nie tylko dla wydajności pracowników. Dzięki stosowanym obecnie środkom czystości, a także sprzętowi, który można wykorzystać, alergicy w biurze mogą czuć się komfortowo.

Zadzwoń
+48 667 857 731
Zadzwoń
Scroll to Top