fbpx

Dlaczego pranie tapicerki samochodowej warto powierzyć specjalistom?

28 kwietnia 2022

Dlaczego pranie tapicerki samochodowej warto powierzyć specjalistom?

Generalne czyszczenie tapicerki? Zostaw to specjalistom

Samochód dla wielu osób jest drugim domem, miejscem pracy lub jedynym środkiem transportu. Dbanie o jego sprawność i czystość jest zatem obowiązkiem właściciela auta, by podróż była bezpieczna i komfortowa. Czysta tapicerka to wizytówka zadbanego samochodu. Czy samodzielnym, domowym czyszczeniem uzyskamy satysfakcjonujący efekt? Niekoniecznie. Poznaj zalety korzystania ze specjalistycznych usług prania tapicerki.

Chcesz wyczyścić tapicerkę sam? Zobacz, dlaczego to nie jest takie proste

Plamy na tapicerce są najczęściej wynikiem jedzenia i picia w samochodzie. Obicia wchłaniają także zapachy dymu tytoniowego, pot, wilgoć, które czuć od razu po wejściu do samochodu. O ile z niewielkimi plamami, kurzem lub okruchami możemy poradzić sobie sami, o tyle w przypadku dużych zanieczyszczeń i tłustych plam, a także nieprzyjemnego zapachu może być ciężko. Podstawowym błędem podczas czyszczenia tapicerki jest dobranie nieodpowiednich środków czyszczących. Wiele osób decyduje się na użycie płynu do naczyń, mydła, odplamiacza lub nawet rozpuszczalnika!

W konsekwencji, zamiast cieszyć się zadbanym samochodem, możemy oczekiwać rozszerzenia się plam, powstania nowych lub wyblaknięcia koloru tapicerki. Często w trakcie jej prania stosowany jest nieodpowiedni sprzęt: myjka do naczyń, szorstka szczotka. Takie działanie może powodować uszkodzenie materiału i jego przetarcie. Takie akcesoria nie umożliwiają również dotarcia w najmniej dostępne i newralgiczne miejsca samochodu. Kolejnym błędem jest używanie nadmiernej ilości wody, którą pochłaniają fotele, tworząc znakomite środowisko do rozwoju bakterii, grzybów i wirusów. Dodatkowo w takim wypadku w powietrzu po pewnym czasie unosi się zapach stęchlizny i wilgoci. Brak odpowiedniego sprzętu do czyszczenia tapicerki, zastosowanie niewłaściwych środków czyszczących i nadmiar wody mogą skutkować zupełnie odwrotnym efektem niż ten, jakiego oczekiwaliśmy.

Zalety skorzystania z profesjonalnych usług czyszczenia tapicerki

W przypadku dużych zanieczyszczeń i plam, a także długiego użytkowania samochodu, samodzielne uzyskanie czystej i świeżej tapicerki graniczy z niemożliwym. Samodzielne pranie foteli może skutkować nie tylko brakiem oczekiwanych efektów, ale nawet także pogorszeniem sytuacji, na przykład w postaci powstania nowych plam czy zacieków. Warto więc powierzyć to zadanie fachowcom.

Specjaliści od takich zadań posiadają profesjonalny sprzęt o dużej mocy czyszczenia: odkurzacze piorące, myjki ciśnieniowe, gąbki z odpowiednią miękkością włosia. Mają również akcesoria, które docierają do najmniejszych szczelin i ukrytych elementów samochodu. Dodatkowo używają środków czyszczących, które trwale usuwają plamy i niwelują nieprzyjemne zapachy, a przy tym nie uszkadzają struktury materiału, z jakiego wykonana jest tapicerka. Eksperci umiejętnie potrafią usunąć zabrudzenia z sufitu, drzwi i podłóg, co daje kompleksowy rezultat czystości. Zabieg profesjonalnego prania tapicerki doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy decydujemy się sprzedać swój samochód. Zwiększy to szanse na szybsze znalezienie klienta i negocjację korzystnej ceny.

Zadzwoń
+48 667 857 731
Zadzwoń
Scroll to Top