fbpx

Jak usunąć tłuste ślady ze ścian i drewna?

25 stycznia 2022

Jak usunąć tłuste ślady ze ścian i drewna?

Jak usunąć tłuste ślady ze ścian i drewna?

Uwielbiamy otaczać się pięknymi, zadbanymi wnętrzami naszych domów, mieszkań czy biur. Nic więc dziwnego, że staramy dbać się o ich czystość. Jednak codzienne użytkowanie sprawia, że niejednokrotnie pojawią się tłuste plamy na naszych ścianach czy drewnianych powierzchniach. Jak skutecznie się ich pozbyć? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Przyczyny powstawania tłustych plam na różnorodnych powierzchniach

Nie potrzeba wielkiego trudu by powstawały nieestetyczne plamy. Najczęściej tłuste ślady są spowodowane olejem czy smarem. Co więcej, tłuste zabrudzenia powstają także przez wypalcowane ściany w okolicach chociażby kontaktów, na szybach czy drzwiach. Warto zatem znać metody, które nie będą wiązać się generalnym remontem a pozwolą pozbyć się wyjątkowo tłustych plam z naszych domów, mieszkań czy biur.

Skuteczne metody pozwalające na skuteczne usunięcie zabrudzeń

 • Pianka do golenia
  Pianka do golenia oparta jest na niezwykle pomocnych mydlinach. Nie dość, że rewelacyjnie upora się z tłustą plamą, to jest bardzo prosta w aplikacji, możemy nanieść ją bezpośrednio na plamę. Należy odczekać około 5-10 minut, a następnie zetrzeć piankę suchą szmatką.
 • Talk
  Talk to równie doskonała, a przede wszystkim bezpieczna metoda dla naszych ścian i niechcianych odbarwienień. Należy nałożyć go na plamę, by po upływie 15 minut móc zetrzeć z zabrudzonej powierzchni wilgotną szmatką, a następnie suchą.
 • Mąka ziemniaczana
  Metoda polegająca na użyciu mąki ziemniaczanej jest jedną z najstarszych, które stosowały już lata temu nasze babcię. Podobnie jak w przypadku talku, mąkę należy nanieść bezpośrednio na tłustą plamę, by po chwili ściągnąć ją wilgną szmatką a potem suchą.
 • Płyn do mycia naczyń
  Stosowanie nieagresywnych preparatów chemicznych, takich jak płyn do mycia naczyń, to również długowieczna, ale jedna ze skuteczniejszych metod. Specjalnie opracowana receptura mająca radzić sobie z myciem naczyń, upora się także z tłustą plamą na ścianie. Płyn nanosimy na namoczoną gąbkę do mycia naczyń. Delikatnie nacieramy powstałą plamę. Na koniec myjemy miejsce zabrudzenia wodą.
 • Kreda
  Jeśli boimy się o odbarwienie koloru ścian przez usuwanie plamy, wówczas kreda będzie najlepszą metodą. Można dobrać kolor kredy najbardziej zbliżony do koloru naszych ścian. Intensywnie zamalowujemy nią ubrudzone miejsce, po upływie kilkunastu minut ściągamy ją mokrą ściereczką, a na samym końcu wycieramy do sucha.

Drewno i tłuszcz

Drewno to wyjątkowo chłonny materiał. Przed pomalowaniem całej powierzchni tłuszczem w celu zakrycia powstałej plamy, możemy spróbować się jej pozbyć. Najbardziej skuteczne w walce w tłuszczem na drewnie są mydliny, a więc pianka do golenia czy mydło do rąk. Starą plamę możemy także spróbować przeprasować przy użyciu bawełnianego ręcznika, który pod wpływem wysokiej temperatury może pochłonąć tłuszcz z zabrudzonej powierzchni.

Plama na najbardziej reprezentatywnej ścianie czy ulubionym drewnianym elemencie nie jest końcem świata, a sprawdzone metody pozwolą na skuteczne jej usunięcie. Przekonaj się osobiście, jakie to proste!.

Zadzwoń
+48 667 857 731
Zadzwoń
Scroll to Top