fbpx

Od czego zależą ceny usług sprzątania?

10 lutego 2022

Od czego zależą ceny usług sprzątania?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług firm sprzątających. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorców prowadzących różnorodne formy działalności gospodarczej. Nic dziwnego, ogromna liczba obowiązków i różnych zadań do wykonania sprawia, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z utrzymaniem czystości. Wybierając usługę wielu z nas kieruje się przede wszystkim jej ceną. Od czego zależy? Jakie czynniki są decydujące? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Różna rozpiętość cenowa usług sprzątających

Możemy wyróżnić kilka decydujących czynników, od których zależy wysokość ceny za sprzątanie naszych domów, biur, hal produkcyjnych czy magazynów firmowych. Należą do nich:

  • czas realizacji,
  • doświadczenie,
  • zakres wykonywanych usług,
  • forma zatrudnienia,
  • lokalizacja i dojazd,
  • pory dnia, w których wykonywana jest praca,
  • wielkość pomieszczeń.

Doświadczenie

Cena za sprzątanie uzależniona jest od doświadczenia firmy sprzątającej. Im dłuższy staż pracy, tym wykonywane usługi są bardziej dokładne, precyzyjne, a praca wykonywana jest sprawniej i szybciej. Co więcej, długo działająca firma zazwyczaj może poszczycić się sprzętem do wykonania usług najwyżej jakości.

Zakres wykonywanych usług

Także rodzaj oferty odrywa niebagatelne znacznie dla ceny usługi. Z całą pewnością najdroższa będzie opcja sprzątania pomieszczeń po generalnych remontach. Wówczas ilość zabrudzeń, pyłu czy resztek poremontowych jest naprawdę pokaźna. Także sprzątanie po przeprowadzkach wymaga profesjonalnego sprzętu i dużego zaangażowania. Najtańsze będzie standardowe sprzątanie, które zazwyczaj obejmuje mycie okien, podłóg, czyszczenie kuchni, łazienki czy ścieranie kurzu.

Forma zatrudnienia

Cena zróżnicowana jest także ze względu na formę zatrudnienia. Inaczej wyceniane jest sprzątanie jednorazowe, a inaczej okresowe, w regularnych odstępach czasu na podstawie umowy okresowej. Jak łatwo się domyślić, korzystniej wygląda oferta cenowa sprzątania w ramach umowy okresowej.

Lokalizacja i dojazd

Do ceny usług sprzątających doliczyć należy również koszty dojazdu firmy sprzątającej do miejsca docelowego, gdzie zlecone zostało wykonanie pracy. W związku z tym, cena uzależniona jest od lokalizacji domu, mieszkania czy przedsiębiorstwa oraz kosztów poniesionych w związku z dojazdem.

Dostępność obiektu to wykonania usługi

Zupełnie inna cena jest w przypadku, gdy możliwość wykonania usługi jest w standardowych godzinach pracy w ciągu dnia, a zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku konieczności wykonywania pracy w nocy. Najczęściej konieczność sprzątania w późnych porach wieczornych bądź nocnych pojawia się w przedsiębiorstwach, korporacjach oraz biurach.

Wielkość pomieszczeń

Od czego jeszcze zależą ceny usług sprzątających? Przede wszystkim od powierzchni przeznaczonej do posprzątania. Naturalnym jest, że tańsza będzie opcja wysprzątania kawalerki czy małego mieszkania niż dwupoziomowej firmy wraz z halami oraz magazynem.
Postaw na profesjonalne usługi sprzątające, a Twoje mieszkanie, dom czy firma będą lśnić nieskazitelną czystością.

Zadzwoń
+48 667 857 731
Zadzwoń
Scroll to Top