fbpx

Sprzątanie klatek schodowych – dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę?

21 czerwca 2022

Zakup mieszkania w bloku to dla wielu osób ogromny wydatek, ale także prestiż, szczególnie jeśli chodzi o mieszkania w nowym budownictwie. Mieszkańcy chcą, aby czystość panowała nie tylko w ich własnej domowej przestrzeni, ale także na klatkach schodowych. Dla wygody coraz więcej administratorów budynku decyduje się na zlecenie prac specjalistom. Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych firm? O tym będzie nasz artykuł.

Kto jest odpowiedzialny za czystość klatek schodowych?

Czystość klatki schodowej zaprząta głowę wielu osób. W końcu na co dzień korzystają z niej nie tylko sami mieszkańcy, ale także goście. Odpowiedzialność za jej czystość, w zależności od postanowień wspólnoty mieszkaniowej, ponoszą mieszkańcy (jeśli zapadnie jednogłośna decyzja) lub inne osoby, które zostaną do tego wyznaczone w trakcie głosowania. Jednak za porządek klatek jest najczęściej odpowiedzialny administrator budynku. Pamiętajmy, że czystość klatek schodowych jest ważna dla zachowania bezpieczeństwa mieszkańców, w końcu zabrudzone klatki są idealnymi warunkami dla rozwoju bakterii i grzybów, a także doskonałym miejscem na bytowanie insektów, które są trudne do wytępienia.

Jak wygląda sprzątanie klatek schodowych?

Sprzątanie klatek schodowych to masa czynności, które pozwalają na utrzymanie wspólnej przestrzeni w czystości. To przede wszystkim:

  • sprzątanie schodów i podłóg na korytarzach,
  • czyszczenie elementów wyposażenia w częściach wspólnych,
  • mycie okien,
  • mycie ścian,
  • mycie drzwi,
  • czyszczenie metalowych wycieraczek pod drzwiami,
  • mycie tablic ogłoszeniowych.

To masa obowiązków, wśród których warto wskazać: sprzątnie wind, skrzynek na pocztę, tablic ogłoszeniowych, mycie poręczy na schodach, oświetlenia i wielu innych elementów. W końcu kurz i zabrudzenia mogą zbierać się w wielu miejscach, dlatego tak ważne jest aby osoba odpowiedzialna mogła zapanować nad czystością przestrzeni wspólnej.

Dlaczego warto powierzyć sprzątanie profesjonalistom?

Klatki schodowe powinny być utrzymane w czystości, dlatego tak ważne jest, aby w sytuacji, gdy nie ma osoby odpowiedzialnej, która posiada wiedzę i umiejętności, zatrudnić specjalistę, która wie jak podjąć się tego zadania. Najlepiej powierzyć zadanie profesjonalnej firmie sprzątającej, która zadba o nienaganną czystość. To możliwość regularnego czyszczenia, doskonałe efekty przy zastosowaniu odpowiednich środków czystości, w pełni bezpiecznych dla ludzi. Już coraz większa liczba administratorów budynków decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy do sprzątania klatek schodowych. To kompleksowe rozwiązanie, niezwykle opłacalne i doceniane przez mieszkańców bloków. Wybierając doświadczoną firmę do współpracy, można liczyć na fachowe sprzątanie w atrakcyjnej cenie i dogodnych dla wszystkich mieszkańców godzinach.

Firmy sprzątające posiadają doświadczenie, umiejętności, bezpieczne środki czystości, a także sprzęt, dzięki któremu sprzątanie może być wykonywane w sposób szybki i kompleksowy. Warto wiedzieć, że wiele firm wykonuje również różnorodne prace konserwacyjne, dzięki temu oferuje kompleksową obsługę bloków. Zatrudnienie profesjonalnej firmy to doskonałe wyjście dla wszystkich osób, które marzą o czystej przestrzeni bloków.

Zadzwoń
+48 667 857 731
Zadzwoń
Scroll to Top