fbpx

Środki czystości – różnice między profesjonalnymi a “marketowymi”

26 sierpnia 2022

Środki czystości - różnice między profesjonalnymi a "marketowymi"

Środki czystości można podzielić na chemię gospodarczą, czyli tą sklepową oraz profesjonalną. Preparaty ogólnodostępne wykorzystywane są w gospodarstwach domowych, natomiast środki profesjonalne znajdują zastosowanie w firmach oraz placówkach użyteczności publicznej. Tego rodzaju obiekty są intensywnie eksploatowane i dochodzi w nich do powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Ponadto, w takich miejscach jak hale przemysłowe, sprzątanie jest cykliczną i konieczną czynnością, w której ważną rolę odgrywa czas oraz skuteczność. Te silne detergenty powstały z myślą o trudnych zadaniach, ale sprawdzą się także w użytku domowym.

Czym różnią się profesjonalne środki czystości od sklepowych?

Chemia profesjonalna znacząco przewyższa tą, którą możemy zakupić w marketach. Przede wszystkim są to produkty o wysokiej jakości i dobrze opracowanym składzie, który działa skutecznie i daje efekty w jak najkrótszym czasie. Najważniejsze różnice w tego typu środkach to:

Skuteczność

Za działanie profesjonalnej chemii odpowiadają inne substancje aktywne, które odznaczają się wyższą efektywnością od tych znajdujących się w marketowych preparatach. Silny skład takich produktów sprawia, że bez trudu można usunąć wszelkie zabrudzenia. Profesjonalna chemia daje więc doskonałe efekty sprzątania, które jest mniej uciążliwe i łatwiejsze do wykonania.

Wszechstronne działanie

Profesjonalne środki czystości nie tylko pozbywają się plam, osadów i innych zanieczyszczeń, ale też mają właściwości dezynfekujące. Sięgając po nie, można więc zadbać o higienę miejsca pracy czy też pomieszczeń domowych. Oprócz samych substancji aktywnych, zawierają też te o innych właściwościach (np. ochronnych, antystatycznych). Niektóre środki czystości zawierają polimery, które wypełniają mikrorysy na czyszczonej powierzchni, przez co zabezpieczają ją przed wnikaniem do jej wnętrza brudu. Dzięki temu, powierzchnia staje się gładsza, jej kolor jest intensywniejszy i nabiera blasku, a kolejne sprzątanie staje się jeszcze łatwiejsze. Często stosowanym rozwiązaniem jest też użycie w takich produktach nanocząsteczek krzemu, które modyfikują czyszczoną powierzchnię. Zabezpieczają ją przed kolejnym osadzaniem brudu i nadają jej połysku.

Ekonomiczność

Profesjonalne środki czystości mają silnie skoncentrowaną formułę, która jest bardziej ekonomiczna od tych sklepowych. Wybierając tego rodzaju chemię można mieć więc pewność, co do sprawnego wykonania wszelkich prac, bez konieczności zużycia do tego dużej ilości detergentów. Często takie produkty mają też systemy dozowania, które zapewniają wysoką wydajność i ekonomię używania środków czyszczących. Chemia profesjonalna jest więc bardziej opłacalnym rozwiązaniem i pozwala na generowanie oszczędności.

Ściśle określone przeznaczenie i krótki czas działania

Środki profesjonalne są przeznaczone do ściśle określonych zadań, przez co skuteczniej spełniają swoją funkcję. Przykładowo te o odczynie zasadowym używane są do usuwania tłustych plam, natomiast do usuwania kamienia i osadów polecane są środki kwaśne. Znaczącą różnicą pomiędzy profesjonalną chemią a tą ogólnodostępną jest to, że ta pierwsza jest w stanie działać już w kilka sekund. Środki profesjonalne o wiele szybciej pozbywają się wszelkich zabrudzeń.

Taka chemia jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów, ale także gospodyń domowych, którym zależy na idealnej czystości domu i oszczędności czasu.

Zadzwoń
+48 667 857 731
Zadzwoń
Scroll to Top